Serap Başol

Serap Başol

Yeşil Sanatçıdır. Doğa/çevre/kutsallık, kültürel tarih ve mimari etkileşime yönelik bir anlayışla işler üretir. ODTÜ İşletme Fakültesi mezunudur. Bankacılık sektöründe yöneticilik kariyeri yapar. İşi bıraktıktan sonra serbest eğitimci olarak yönetim deneyimlerini aktarır. Sanat Tarihi, Resim Teknikleri, Felsefe, Çağdaş Sanat eğitimleri alır. 2001-2009 İTÜ Mimarlık fakültesi lisans ve yüksek lisans öğrencileriyle “Mimarlıkta Geri Kazanım – Kentsel Ekoloji” içerikli proje dersleri ve atölye çalışmaları yapar. 2001’den bugüne başta resim olmak üzere sanat çalışmalarını yürütüyor.

Sergiler:
2010’da Strasbourg’daki Avrupa Konseyinde “Mavi Yolculuk”, önceki yıllarda; “Sevdiklerim/Sevmediklerim”, “Kayıp Kültürlerin Ardında”, “Adını Hatırladığın Kuşlar Kurtulur” başlıca sergileridir.

Gölyazı sanatçı programında “Göçmeyen Kuşlar” işi, İstanbul’daki “Cowparade - İnek Geçidinde” “Gezgininek” heykeli, “Laleler” sergisinde “Lal-e-turka” heykeli, nişantaşı parkında “Kuşlar” bankı yer almıştır.

Yayınlar: Mavi Yolculuk; sanatçının ilk kitabıdır. Sanat, seyahat, deneme yazıları, makaleleri Lebriz Sanal Dergi´de, Nature Life Dergisinde ve Kadınlararası sayfalarında yayınlanır.

www.serapbasol.com
serapbasol@superonline.com

Yazarın Yayınevimizden Çıkan Kitapları

Mavi Yolculuk

Mavi Yolculuk

Serap Başol

Diğer Yazarlarımızı da Görmek İster misiniz?

Ali Dinler

Ali Dinler

Enes Olgun

Enes Olgun

Ercan Karasu

Ercan Karasu

Ömer Uzun

Ömer Uzun

Damla Ataman Polat

Damla Ataman Polat

© Beyaz Yayınları 2017
Kampanyalar ve Yeni Kitaplarımızdan Haberdar Olun

7x24online.com