Önder Kayhan

Önder Kayhan

Prof. Dr. Önder Kayhan Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Uzmanıdır ve Halen İstanbul Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi öğretim Üyesidir.

Tıbbiyeyi 1978 de bitirdikten sonra kısa süre gemi doktorluğu, ardından Bursa Tıp fakültesinde ihtisas, Gümüşsuyu Asker hastanesinde yedek subaylık, Burdur Devlet Hastanesinde mecburi Hizmet görevlerinde bulunmuştur.
Bir süre Şişli Etfal Hastanesi FTR Kliniğinde Başasistanlık yaptıktan sonra 1985 de Konya Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi FTR Kliniğini kurmuş, 1988 de de İstanbul’a dönerek Marmara Tıp Fakültesi FTR Anabilim Dalını kurmuştur.

Marmara Üniversitesi Rektör yardımcılığı, yönetim kurulu üyelikleri gibi muhtelif idari görevlerde bulunan Prof. Kayhan özel davet ve YÖK görevlendirmesi ile gittiği Muğla Üniversitesi Bodrum Güzel Sanatlar Fakültesi’nin de ‘Kurucu Dekanı’ dır. Romatizmal hastalıklar, spor hekimliği ve özürlülerle ilgili 70 i aşkın yerli 30 kadar yabancı yayını ikisi İngilizce 5 kitabı bulunan Dr. Kayhan çok sayıda ulusal ve uluslar arası dernek ve vakıflarda görev yapmış, kongreler düzenlemiş ve konferanslar vermiştir. Bunların arasında 2009 da İstanbul’da yapılan ve başkanlığını üstlendiği 5. Dünya Rehabilitasyon Hekimleri Kongresi ile 2007 yılında yine İstanbulda organize edip başkanlığını yaptığı Fenerbahçe Spor Kulübü 100. Spor ve Bilim Kongreleri özellikle önemlidir.

Dr. Kayhan hekimlik yanı sıra amatör olarak Türk Sanat Müziği ile ilgilenmekte, ayrıca Anadolu Tarihi, Uygarlık Tarihi ile ilgili ders ve konferanslar da vermektedir. Bu konularda yazdığı öykü kitapları bulunmaktadır. (Kibele öyküleri 1 ve 2 , Beyaz yayınları) Prof. Dr. Önder Kayhan evli ve bir çocuk babasıdır.

Yazarın Yayınevimizden Çıkan Kitapları

Göçler Ve Efsaneler

Göçler Ve Efsaneler

Önder Kayhan

Diğer Yazarlarımızı da Görmek İster misiniz?

Selim Turan

Selim Turan

Tanol Türkoğlu

Tanol Türkoğlu

Michael J. Gelb

Michael J. Gelb

Zig Ziglar

Zig Ziglar

Alpaslan Işık

Alpaslan Işık

© Beyaz Yayınları 2018

Bugün: 17.12.2018 4:48:47

Kampanyalar ve Yeni Kitaplarımızdan Haberdar Olun

7x24online.com