Dr. Jeffrey K.Zeig

Dr. Jeffrey K.Zeig

Dr.Jeffrey K.Zeig, Milton H. Erickson Vakfı kurucusu ve yöneticisidir. Ericksonian psikoterapi, hipnoz, kısa terapi (Brief Therapy) ve eklektik terapi alanında 5 monograf,18 kitaba yazar ve editör olarak imza atmıştır.Çalışmalarını konu alan 2 kitap yayınlanmıştır.Kitapları 9 ayrı dile çevrilmiştir.

Dr.Zeig, kısa terapi ve psikoterapinin evrimi konferanslarının mimarıdır. Hipnoz ve Psikoterapiye Ericksonian Yaklaşım konulu 6 uluslar arası kongre düzenlemiştir. Dr.Zeig, Amerikan Psikoloji derneği editoryal kurul üyesi, Amerikan Klinik Hipnoz Derneği konsültanı ve üyesi, Amerikan Evlilik ve Aile Terapisi Derneği yöneticileri arasında yer almaktadır.

Jeffrey K. Zeig, Erickson Vakfına bağlı dünyadaki 120'den fazla enstitüden biri olan “Erickson Instıtute of Istanbul’un düzenlediği eğitimlerden orta ve ileri düzey eğitimlere, supervizyonlara kimi zaman katılmakta ve bu tarihler kesinleştiğinde duyurulmaktadır.

Dr. Zeig' in enstitümüzün açılışı ile ilgili görüşleri:
“Türkiye'de ilk kez bir Erickson Entitüsü'nün açılması kıvanç verici bir gelişmedir. Tamer Dövücü ve onun üniversitesindeki mesai arkadaşlarını Erickson Felsefesini Türkiye'ye getirme konusundaki çabalarından dolayı kutluyorum. Onların bu hoş çabalarını desteklemekten memnun olduğumu belirtiyorum. Şimdi sıra Milton Erickson'un dünyasına girme zamanıdır. Bu dünya hem meslekten olmayan insanlar hem de klinik uzmanlar tarafından kıymeti bilinen parlak pratik fikirlerle teçhiz edilmiştir. Belki bazıları bunu Tasavvuf geleneğinde bulunan bilgeliğin çağa uyan bir yönü olarak bile düşünebilirler.”

Yazarın Yayınevimizden Çıkan Kitapları

Milton H. Erickson ile Hipnozla Terapi Semineri

Milton H. Erickson ile Hipnozla Terapi Semineri

Dr. Jeffrey K.Zeig

Diğer Yazarlarımızı da Görmek İster misiniz?

Devrim Atılkan

Devrim Atılkan

İsmail Barış Özpazarcık

İsmail Barış Özpazarcık

Cengiz Eren

Cengiz Eren

Gisela Preuschoff

Gisela Preuschoff

Hakan Dalkılıç

Hakan Dalkılıç

© Beyaz Yayınları 2017
Kampanyalar ve Yeni Kitaplarımızdan Haberdar Olun

7x24online.com