Dr. Jeffrey K.Zeig

Dr. Jeffrey K.Zeig

Dr.Jeffrey K.Zeig, Milton H. Erickson Vakfı kurucusu ve yöneticisidir. Ericksonian psikoterapi, hipnoz, kısa terapi (Brief Therapy) ve eklektik terapi alanında 5 monograf,18 kitaba yazar ve editör olarak imza atmıştır.Çalışmalarını konu alan 2 kitap yayınlanmıştır.Kitapları 9 ayrı dile çevrilmiştir.

Dr.Zeig, kısa terapi ve psikoterapinin evrimi konferanslarının mimarıdır. Hipnoz ve Psikoterapiye Ericksonian Yaklaşım konulu 6 uluslar arası kongre düzenlemiştir. Dr.Zeig, Amerikan Psikoloji derneği editoryal kurul üyesi, Amerikan Klinik Hipnoz Derneği konsültanı ve üyesi, Amerikan Evlilik ve Aile Terapisi Derneği yöneticileri arasında yer almaktadır.

Jeffrey K. Zeig, Erickson Vakfına bağlı dünyadaki 120'den fazla enstitüden biri olan “Erickson Instıtute of Istanbul’un düzenlediği eğitimlerden orta ve ileri düzey eğitimlere, supervizyonlara kimi zaman katılmakta ve bu tarihler kesinleştiğinde duyurulmaktadır.

Dr. Zeig' in enstitümüzün açılışı ile ilgili görüşleri:
“Türkiye'de ilk kez bir Erickson Entitüsü'nün açılması kıvanç verici bir gelişmedir. Tamer Dövücü ve onun üniversitesindeki mesai arkadaşlarını Erickson Felsefesini Türkiye'ye getirme konusundaki çabalarından dolayı kutluyorum. Onların bu hoş çabalarını desteklemekten memnun olduğumu belirtiyorum. Şimdi sıra Milton Erickson'un dünyasına girme zamanıdır. Bu dünya hem meslekten olmayan insanlar hem de klinik uzmanlar tarafından kıymeti bilinen parlak pratik fikirlerle teçhiz edilmiştir. Belki bazıları bunu Tasavvuf geleneğinde bulunan bilgeliğin çağa uyan bir yönü olarak bile düşünebilirler.”

Yazarın Yayınevimizden Çıkan Kitapları

Diğer Yazarlarımızı da Görmek İster misiniz?

Bilal Gezer

Bilal Gezer

Tanol Türkoğlu

Tanol Türkoğlu

Enes Olgun

Enes Olgun

Alpaslan Işık

Alpaslan Işık

Sami Gürel

Sami Gürel

© Beyaz Yayınları 2019

Bugün: 20.05.2019 19:14:54

Kampanyalar ve Yeni Kitaplarımızdan Haberdar Olun

7x24online.com